Kremacja Świebodzice

Zdajemy sobie sprawę, że kremacja nadal u wielu osób może wywołać różne wątpliwości. Dlatego w biurze naszego zakładu Ozyrys odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy Państwa wątpliwości. Dysponujemy również szerokim asortymentem urn i trumien kremacyjnych. Przejmiemy na siebie wszystkie formalności i kwestie logistyczne. Tym samym chcemy odciążyć rodziny, które i tak przechodzą ciężki czas żałoby.

Pogrzeb z kremacją

Pogrzeb urnowy realizowany przez naszą firmę Ozyrys zawsze odbywa się w sposób pełen szacunku. Zadbamy o oprawę muzyczną, florystyczną oraz zapewnimy obsługę pogrzebu, która będzie czuwać nad godnym przebiegiem uroczystości żałobnej.

kremacja świebodzice

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kremacji:

Czym jest kolumbarium?

Kolumbarium to budowla cmentarna ze specjalnie wyznaczonym miejscem, w których można umieścić urnę. Taka konstrukcja jest alternatywą dla grobów ziemnych. W jednej niszy może zostać umieszczonych do 4 urn.

Ile trwa kremacja?

W zależności od wagi ciała, proces popielnie zwłok może trwać od godziny do trzech.

Ile prochów zostaje po kremacji?

Średnio po kremacji zostaje około 3 litrów prochów.

Czy przed kremacją może odbyć się pożegnanie nad ciałem?

Tak. W zakładzie pogrzebowym Ozyrys na prośbę rodziny wystawiamy ciało w trumnie w kaplicy, aby najbliżsi mogli po raz ostatni zobaczyć bliską osobę.

Jak wygląda identyfikacja prochów?

Każde krematorium działa zgodnie ze ściśle określonymi zasadami i harmonogramem Przetransportowane ciało ma plakietkę z danymi osobowymi, które następnie wprowadzane są do systemu komputerowego. Po wykonaniu kremacji, prochy zostają umieszczone w urnie, do której dołączony jest dokument potwierdzający wykonanie kremacji.

Czy można rozsypywać prochy?

Zgodnie z literą prawa urna z prochami może być złożone wyłącznie na cmentarzu w kolumbarium lub w grobie ziemnym. Prochów nie można rozsypywać.