Poradnik

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest dużym ciosem, który łączy się z wieloma skrajnymi emocjami. Pracownik naszego biura zawsze udzieli wszystkich informacji dotyczących organizacji pogrzebu oraz formalności pogrzebowych w miejscowości Świebodzice. Poniżej znajduje się przygotowany poradnik pogrzebowy, który odpowiada na najczęściej zadawane pytania.

Postępowanie krok po kroku

Kiedy bliska osoba odchodzi w domu, rodzina powinna skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub lekarzem z Nocnej Opieki Lekarskiej. Następnie po uzyskaniu karty zgonu, można wezwać zakład pogrzebowy Ozyrys, który przez całą dobę organizuje eksportację zmarłych do chłodni. Następnym krokiem jest uzyskanie aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego. Zadanie to na siebie może przejąć pracownik naszego zakładu pogrzebowego.

poradnik pogrzebowy
organizacja pogrzebu

Akt zgonu jest dokumentem, który umożliwia rozpoczęcie przygotowań do uroczystości żałobnej. Już na pierwszej rozmowie w naszym biurze ustalone zostaną takie informacje jak:
● miejsce pogrzebu
● data i godzina pogrzebu
● określenie formy pogrzebu (pogrzeb świecki, wyznaniowy)
● wybór akcesoriów funeralnych

Jakie dokumenty należy zabrać ze sobą do biura domu pogrzebowego:
● dowód osobisty osoby zmarłej oraz osoby organizującej pogrzeb,
● akt zgonu
● kartę zgonu
● zaświadczenie z parafii o możliwości przeprowadzenia pogrzebu (w przypadku uroczystości wyznaniowych)

W razie jakichkolwiek pytań nasz personel firmy pogrzebowej Ozyrys w Świebodzicach gotowy jest do odpowiedzenia na każde pytanie dotyczące organizacji uroczystości żałobnej.